Millist ainet saan õpetada?

Kandideerimisavalduses saab kandidaat märkida oma kolm aine-eelistust. Valikus on

Õpetaja koos õpilastega
  • ajalugu ja ühiskond,

  • eesti keel ja kirjandus,

  • bioloogia ja loodusõpetus,

  • keemia,

  • füüsika,

  • matemaatika,

  • geograafia,

  • inglise keel,

  • eesti keel teise keelena,

  • vene keel võõrkeelena.

 

Me ei eelda, et osaleja oleks õppinud sama ainet eelnevalt ülikoolis. Siiski on oluline, et osalejal on aine vastu siiras huvi, olemas varasemad baasteadmised ja soov kiiresti õppida ning puuduolev omandada. Pärast programmi valituks osutumist selgitatakse koos Tallinna Ülikooli ainedidaktikuga välja, kas kandidaat on pädev soovitud õppeainet õpetama või peaks valima mõne teise aine. Seejärel leitakse osalejale partner- või sihtkool, mis vajab vastava aine õpetajat. Kindlasti ei suunata osalejat õpetama ainet, milles ta pole kompetentne.

 
 

Kooli valimine

See, millistes koolides osalejad tööle asuvad, selgub kevadel või suvel, kui on selge, milliseid õpetajaid koolidel vaja on.
Noored Kooli osalejad töötavad Noored Kooli partnerkoolides.

Partnerkooliks võivad saada koolid:

  • kus keskmisest enam õpilasi jääb põhiharidusega

  • mille juhtkond mõistab, mida on vaja Noored Kooli programmis osaleva õpetaja toetamiseks

Programmi osalejad ei tööta erakoolides, erikoolides, täiskasvanute koolides, kutsekoolides, ainult gümnaasiumiastmega koolides ega koolides, mis juba täna näitavad väga häid tulemusi. Samuti ei saa NK osalejana õpetada ainult gümnaasiumiõpilasi, kuna õpilaste edasiõppimist takistavad probleemid saavad üldjuhul alguse nooremates kooliastmetes.

KOOLIDESSE KANDIDEERIMINE

Koolivalikut koordineerib NK meeskond, soovitades igale osalejale lähtudes tema piirkonna- ja aine-eelistustest partnerkoolide tööpakkumisi. Osalejad kandideerivad tööpakkumistele avatud konkurssidel, saades selleks individuaalset nõustamist ja tuge NK meeskonnalt.
Esimeses järjekorras kandideerivad NK programmi osalejad partnerkoolidesse, kus juba töötab NK osalejaid või vilistlasi. Juhul, kui olemasolevate partnerkoolide vabade töökohtade hulgas ei ole osalejale sobivat pakkumist, soovitab Noored Kooli osalejale kandideerimiseks teisi koole, milles on sobivaid tööpakkumisi ning mis vastavad NK tingimustele ja soovivad saada partnerkooliks. Mida paindlikum on osaleja kooli asukoha suhtes, seda kiiremini läheb koolivalik!
Õppeaine valib osaleja selle järgi, mis talle kõige enam huvi pakub - see ei pea olema seotud tema kõrghariduse erialaga. Ainealane sobivus selgitatakse välja koos TLÜ ainedidaktika õppejõuga. Valikus on matemaatika, füüsika, keemia, bioloogia ja loodusõpetus, geograafia, eesti keel ja kirjandus, inglise keel, vene keel, ajalugu ja ühiskonnaõpetus.

NOORED KOOLI TÄNASED PARTNERKOOLID

Noored Koolil on partnerkoole üle Eesti ning uute partnerkoolide leidmine sõltub paljuski sellest, millistes piirkondades meie osalejad soovivad töötada. Enamasti töötab partnerkoolis järjepidevalt mitu NK õpetajat korraga ja NK meeskond pakub koolile tuge ühiste eesmärkide saavutamiseks.

Noored Kooli partnerkoolid 2023/24. õppeaastal.

 
NK_pattern2_b.png