MEIE KAOTATUD POTENTSIAAL

Eesti Hariduse Infosüsteemi andmetel lõpetab Eestis igal aastal põhikooli umbes 11000 õpilast ja põhikoolile järgneva nelja aasta jooksul jõuab neist keskhariduse (nii üld- kui kutsekeskhariduse) omandamiseni keskmiselt 80%. See tähendab, et Eesti ühiskonda lisandub igal aastal umbes kaks tuhat põhiharidusega noort. Loe rohkem siit.

Testi ennast, kui palju tead praeguse olukorra kohta

 
Untitled design (4).png
 

EESTIS EKSISTEERIB HARIDUSLIK EBAVÕRDSUS

Õpilane Noored Kooli linnalaagris

PISA testide järgi oleme maailma tipus. Samas jääb praegu iga viies õpilane vaid põhiharidusega ning see piirab tema edasisi valikuid ja eneseteostusvõimalusi. On koole, kus 100% lastest omandab keskhariduse ja samas on ka koole, kus rohkem kui pooled lapsed jäävad põhiharidusega. Tutvu veel teiste haridusliku ebavõrdsuse näidetega siin.

Hariduslik ebavõrdsus seisneb selles, kui õpilaste haridustulemuste erinevused on seletatavad tunnuste või teguritega, mis ei sõltu neist endast, nagu sotsiaalmajanduslik taust, vanemate haridus või emakeel. 

Tagajärjed

 
 
 

Kulud inimesele endale

Saamata jääv tulu seoses madalama palga ning väiksema töötamise tõenäosusega, aga ka kehvemad tervisenäitajad.

rahalised kulud riigile

Saamata jäävad maksutulud ning suuremad kulud sotsiaaltoetustele.

laiemad ühiskondlikud kulud

Rohkem kuritegevust, väiksem osalus kodanikuühiskonnas.

 
 
 
 
NK_pattern-02.jpg
 
Noored Kooli kogukond Narvas

Noored Kooli

Noored Kooli on hariduse eestvedajate kaheaastane arenguprogramm. Programmi valitakse võimekad ja motiveeritud kõrgharidusega inimesed, kes töötavad koolis õpetajana ning võtavad kooli arendamisel vastutust. Selleks saavad nad teadmised ja toe meie koolitusprogrammist ja mentoritelt. Programmi kandideerimisel puudub vanusepiir. 

 
 

Kuidas tegeleb Noored Kooli haridusliku ebavõrdsuse vähendamisega?

Haridusliku ebavõrdsuse vähendamiseks töötavad meie osalejad vaid koolides, kus põhiharidusega piirduvaid õpilasi on praegu Eesti keskmisest rohkem. Õpetades pööravad nad erilist tähelepanu õpilaste õpi- ja suhtlusoskuste arendamisele.

Noored Kooli osalejad ja vilistlased ei ole üksi lahenduseks tänastele haridusprobleemidele, võtmesõnaks on koostöö. Väga heade tulemusteni klassiruumis ja iga õpilase individuaalses arengus on võimalik jõuda vaid läbi mitmete osapoolte toetuse. Noored Kooli teeb koostööd kogenud õpetajatega, tugispetsialistide, koolijuhtide, haridusametnike ja lapsevanematega. 

Tüdruk Noored Kooli linnalaagris
 
 

Kuidas mina saan aidata?

Toeta Noored Kooli programmi

KANDIDEERI HARIDUSE EESTVEDAJAKS

ANNETA

TULE

PARTNERIKS

 
 
 

Mida ma oma praeguses rollis saan teha?

 

LAPSEVANEMANA

KOOLIJUHINA

ÕPETAJANA

SOOVIN ISE EDASI ÕPPIDA

 
NK_pattern2_b.png

 hariduse eestvedajaid toetab:

 
 
Untitled design (2).png