Tallinna Vanalinna Rotary Klubi ja NK edendavad koos Ida-Virumaa haridust

Eile, 12. oktoobril allkirjastasid Tallinna Vanalinna Rotary Klubi ja Sihtasutus Noored Kooli koostöö memorandumi, et võtta ühiselt vastutus Eesti inimeste ja ühiskonna arendamisel ning otsida koos võimalusi põhihariduses muutuse loomiseks Ida-Virumaal.

“Meie suur soov on vähendada sotsiaalset ebavõrdsust ning aidata kaasa üldise hariduse ja harituse tõstmisele ühiskonnas,” põhjendas oma otsust panustada haridusse Tallinna Vanalinna Rotary Klubi president Vahur Kraft, kelle sõnul on klubi missioon teenida ühiskonda kõrgemal isiklikest huvidest, väärtustades ühiskonna teenimist.

Täpsemalt seisneb koostöö selles, et Tallinna Vanalinna Rotary Klubi toetab kuni 2018. aastani ühe Ida-Virumaal töötava Noored Kooli programmi osaleja programmi- ja stipendiumikulusid 7000 euroga õppeaastas. “Otsustasime toetada Kiviõli Vene Koolis õpetavat Kärt Lindlot, sest nägime võimalust toetada alustavat Noored Kooli õpetajat koolis, kus pole varem olnud ühtegi programmi osalejat,” põhjendas oma valikut Vahur Kraft. Tema sõnul panustatakse arenguvõimaluste loomisse õpilastele ka läbi Klubi liikmete külalistundide Kiviõli Vene Koolis ja Ida-Virumaal laiemalt.

Kärdi jaoks, kes õpetab Kiviõli Vene Koolis eesti keelt teise keelena, tuli see uudis ootamatult. “Jaa, olin sellest võimalusest kuulnud, aga poleks kunagi arvanud, et mina osutun valituks. Kindlasti ootan huviga neid külalistunde ja võimalikke projekte, millest õpilased tänu sellele osa saavad,” ütles Kärt, kelle arvates on koostöö Eesti tuntud ettevõtjate ja ühiskonnategelastega väga hea võimalus õpilaste motiveerimiseks ja eluks ette valmistamiseks.

“Meie jaoks on väga oluline, et Noored Kooli programmi osalejad jõuaksid Ida-Virumaale,” rääkis Noored Kooli tegevjuht Kristi Klaasmägi, kelle sõnul pakutakse selle jaoks Ida-Virumaale tööle asuvatele osalejatele ka eraldi iga-aastast lisastipendiumi, mis on tuhat eurot aasta kohta. Samuti on tema sõnul oluline kaasa aidata külalisõpetajate jõudmisele Ida-Virumaa koolidesse ning toetada osalejaid programmi jooksul läbi koolituste ja erinevate arenguvõimaluste. “Mul on suur rõõm selle üle, et Tallinna Vanalinna Rotary Klubi on otsustanud meiega koostööd teha. Ettevõtjatest filantroopide panus ühe õpetaja mõju kindlustamiseks on hindamatu.”

Sihtasutus Noored Kooli tegutseb selle nimel, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse, luues keskkonna haridusliidrite põlvkonna kujunemiseks, kes töötavad laste invididuaalse ja tervikliku arengu nimel, alustades neist, kellel lisatuge enim vaja on.

Pilte ürituselt saab näha SIIT.

Rohkem informatsiooni:

Mariell Raisma

Kommunikatsioonijuht

SA Noored Kooli

+372 5560 2848

mariell.raisma@nooredkooli.ee

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar