Noored Kooli vilistlane juhib KiVa programmi.

Eesti koolidele Kiusamisvaba Kool kiusuennetusprogrammi pakkuva SA Kiusamise Vastu (KiVa) tegevjuhina alustas 30.aprillist tööd haridusaktivist ja Noored Kooli programmi vilistlane Triin Toomesaar.

Eestis 1.-6. klassidele mõeldud Kiusamisvaba Kooli (KiVa) programmiga on liitunud hetkel 31 kooli. KiVa programm on unikaalne ja kooliterviklik, sisaldades väärtuspõhiseid ennetustegevusi, juhtumite lahendamise tööriistu ning mõju hindamise uuringut. Aprillikuus alustas programmi koolidele pakkuva sihtasutuse tegevjuhina tööd Triin Toomesaar, kes on varem töötanud Noored Kooli programmi raames õpetajana Jüri Gümnaasiumis ning enne seda Swedbankis ettevõtete panganduse divisjonis. Triin on omandanud bakalaureusekraadi Tallinna Tehnikaülikoolis ning parasjagu lõpetamas magistriõpinguid Tallinna Ülikoolis politoloogia erialal.

SA Kiusamise Vastu nõukogu esimehe Kristiina Treiali sõnul on Kiusamisvaba Kooli programmi eestvedamine sügava missiooniga väljakutse – kindlustada turvaline ja õnnelik koolipõlv Eesti lastele. „Meie olulisim eesmärk on viia lähiaastail lõpule programmi tervikmahus Eesti koolide jaoks kohandamine ja sisuline arendustöö, mille jaoks Triinu oskused, haridusvaldkonna hea tundmine ning varasem õpetajatöökogemus koolist on väga kasulik.”

Noored Kooli poolt palusime Triinul rääkida oma uuest väljakutsest:

1) Mis on sinu ülesanneteks uues ametis?
Minu ülesanne on arendada ja kohandada Soomes välja töötatud KiVa programm Eestis töötavaks instrumendiks kiusamisvaba koolikeskkonna loomisel. Ühtlasi on meie sihtasutus käed löönud teiste sarnase missiooniga organisatsioonidega Eestis, et meie jõud oleks selle sihi püüdmisel juures tugevam. Seni olen oma igapäevases tegevjuhitöös tegelenud palju arvutamisega, koostööpartnerite ja koolidega suhtlemisega, lepingute lugemisega – ikka selleks, et meil oleks jaksu ja ressursse edasi tegutseda. Tööpõld on lai!

2) Mis sind selle valdkonna ja ameti juures inspireerib?
Suuresti samad asjad, mille pärast ma Noored Kooli programmiga liitusin: missioon ja väljakutse. Teadmine, et ma oma igapäevatöö kaudu tegelikult ka parandan paljude inimeste – nii laste kui täiskasvanute – maailma, on see, mis mind kindlasti käivitab. Samuti on väljakutse suur: muuta organisatsioon jätkusuutlikuks, leida selleks vajalikud ressursid, inspireerida vabatahtlikke, aga ka kooliperet meie ettevõtmisega kaasa minema.
3) Kas ja milles aitab Noored Kooli kogemus sind su tänases töös?
Noored Kooli kogemus aitab mul näiteks tunnetada paremini õpetajate ning kogu koolipere igapäevaseid vajadusi – see on väga oluline just meie arendustöö juures, sest Soome kooliargipäev erineb Eesti kooliargipäevast ja seega ei saa KiVa programmi lihtsalt kopeerida-pasteerida, eeldades, et see töötab samal kujul sama hästi ka siin. Kuna ma olen õpetajana ise ka KiVa tunde andnud, võimaldab see omakorda minna programmi sisse natuke teisel kujul kui lihtsal kõrvalseisjal. Ja muidugi järjepidevus, julgus võtta vastutus (omamoodi klišee, ma tean!), valmidus panustada rohkem, usk, et kõik on võimalik, kui väga tahta – see mentaliteet käib minuga kaasas ka pärast Noored Kooli programmi.
 
4) Sa oled ka aktiivne arvamuslugude kirjutaja ja kogukonna projektides osaleja. Kuidas ja mille jaoks sa veel aega leiad oma igapäevase kõrvalt? Raske isegi sõnastada, sest mu igapäev on praegu nagu suur ports ühepajatoitu ja sinna kõrvale midagi veel “süüa” polegi tegelikult mahti. Hetkel on suur osa mu vabast ajast pühendatud näiteks magistritöö kallal nokitsemisele. Selle kõrval ma vean eest Veerenni asumiseltsi, käin aeg-ajalt andmas külalistunde ja “tegelen” setoks olemisega. Siit-sealt näpistan aega ajaloosaadete kuulamiseks ning – olen aus – magamine on ka eraldi väärt sündmus iga päev! Igav ei ole kunagi!

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar