Muutus algab minust

Noored Kooli 10. lend kirjutas oma kogemustest raamatu

10. lennu osalejad esitlesid Tallinna Õpetajate Majas oma trükivärsket raamatut “Muutus algab minust”, mis on 22 alustava õpetaja kingitus Eesti 100. sünnipäevaks.

“Noored kooli” 10. lennu õpetajad on töötanud kaks aastat koolides üle Eesti. Raamatus “Muutus algab minust” võtavad nad kokku oma senise mõju õpetajana, mõtisklevad õpetaja rolli ja enda õpetajaks kasvamise üle ning jagavad tähenduslikke lugusid koolielust.

Raamatu üks autoritest, Karksi-Nuias asuva August Kitzbergi nimelise Gümnaasiumi saksa keele õpetaja Mari Mäekivi ütles, et raamat sündis soovist tõsta esile õpetajaameti võimalusi ja väärtust. “Otsustasime raamatu välja anda kingitusena Eesti 100. sünnipäevaks, sest haridusel ja õpetajatel on olnud Eesti arengus väga oluline roll. Tahame oma raamatuga inspireerida lugejaid ka ise laste arengut toetama ja avaldada tunnustust kõigile õpetajatele, kes teevad oma tööd südamega.”

Noored Kooli tegevjuhi Kristi Klaasmägi sõnul on iga raamatu peatükk eriline ja erinev tahk alustava õpetaja elust, kuid lugusid koos vaadates moodustub terviklikum pilt, mis esindab Noored Kooli kogukonna kogemust õpetaja ametis. “Loodan, et lugejad saavad raamatust innustust, et ka ise Eesti ühiskonna kujundamisse teadlikult panustada ja kinnituse, et muutus algab meist igaühest endast,” ütles Kristi Klaasmägi.

Kogu tulu raamatu müügist annetavad autorid Noored Kooli sihtasutusele uute ja õpilasi inspireerivate õpetajate kooli toomise heaks.

Raamatu treiler

Info raamatu soetamisvõimaluste kohta

Raamatu väljaandmist toetasid 138 hooandjat ning August Kitzbergi nimeline Gümnaasium. Raamatu teavitustegevuste toetajad on EV100 ja SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar