Väljakutse noorele õpetajale – ära räägi koolist!1 minuti lugemine

Probleemi tunnistamine pidi olema üks samm lahendusele lähemale?

Jah, ma suudan kõik vestlused siduda kooli, hariduse ja lastega. Tundub nagu kõik muud  teemad oleksid lihtsalt otsa saanud… Kohtun inimestega, plätran oma muljetest, mõtetest, seejärel kutsun end korrale, püüan meeleheitlikult teemat vahetada, aga ikka jõuan ringiga tagasi oma lemmikainese  juurde. Isegi praegu ei suuda ma erandit teha.

Metsalised

Esmaspäeval käisin oma klassiga Harku metsas puude ja taimede nimetusi õppimas – väga mõnus oli. Poisid, tüdrukud said teadmiste omandamise kõrvalt end mõnuga tühjaks joosta ja mina nautisin lihtsalt nendega koos olemist, värskes õhus viibmist. Tõeliselt vabastav, hea emotsiooniga päev oli. Terve nädal sai tänu matkale teise värvingu. Ei teagi, kas mõjutajaks oli ainult loodus või on siin peidus midagi veel põnevamat…

Sel nädalal olin sunnitud tõdema (vesteldes kolleegiga), et olen muutunud varasemaga võrreldes kurjemaks ja ilusamaks õpetajaks. Annan Sulle ka ühe nipi:  „Tee tööd, mida armastad ja siis hakkad kuulma komplimente stiilis: „Õpetajaamet sobib Su välimusega!“, „Töö annab Sulle põneva aura!“ või „Oled ilusam kui varem!“.“ Proovi Sinagi kindlalt järele! Kõik see annab mu tööle ja ka elule lisavärskuse.

Kui koolinädalale tagasi vaatan, siis pean ikka tõdema, et Noored Kooli 6. lend on ikka üks äge kamp! Nimelt, neljapäeval pärast tunde saabus minu klassi tore noormees lilledega – minu lennukaaslane Karl Läll, kes täitsa heast peast tuli mulle rõõmu kinkima! Väga vinge!

… aga tühja kah! Ma olen ju lõpuks ometi kodus ja saan terve nädalavahetuse nautida kõike seda, mida sügisene Saaremaa võib mulle pakkuda.

6. lennu Laura-Liisa

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga