Usust muutuste võimalikkusesse1 minuti lugemine

Pole saladus, et üks Noored Kooli väärtustest on “Usk muutuste võimalusse”. See on põhjus ja ettekääne, miks me suuresti kõik teeme seda, mida teeme. See on põhjus, miks suur osa meist liitus programmiga, hakkas õpetajaks. Minu jaoks oli see kahtlemata põhjus number üks.

Sain umbes aasta eest aru, et see väärtus minust igal hetkel väga ei peegeldu. Ma ei saa öelda, et oleksin hetkekski usku kaotanud – teoorias. Aga mul oli väga raske. Sest väga suur hulk energiat läks uues ametis hakkamasaamisele ja ellujäämisele.

Olen terve käesoleva kooliaasta palju mõelnud sellest NK väärtusest ja kuidas seda nii üllatuslikult tõestas mulle üks klassikollektiiv, kellega töötan. Nendega töötamise algusest peale uskusin (vist) kahtlemata igaühte  neist individuaalselt. Aga ma ei uskunud kogu eelmise õppeaasta, et nad kollektiivina välja veavad – et nad suudavad hakata omavahel koostööd tegema ja minu koostöö nendega takistustega ealeski laabuma hakkaks. Mind ärritas, et 16-aastased käituvad nagu rahutud varateismelised ja mul kulus nii palju energiat, et saavutada neilt elementaarselt keskendumist tööle. Ja kogu käesoleva õppeaasta on nad olnud just klass, kellega minu koostöö kõige sujuvamalt laabub, keda ma armastan õpetada, kelle puhul teevad mind siiralt õnnelikuks nende avatus, omavaheline koostöö ja imeline intellektuaalne potentsiaal. Rääkimata sellest, et klassina on nad tõeline üksteist toetav meeskond!

Kuigi ma olen varasemalt alati arvanud “Usk muutuste võimalusse” on minu keskmine nimi, tõestas koostöö just selle klassiga, et võin tõepoolest libastuda. Ja seejärel tõestasid nad mulle, et ma ikkagi eksisin!

See on silmiavav kogemus. Muutused ON võimalikud! See on väga lahe tunne.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga