Suhete ehitamine1 minuti lugemine

Suhete loomine on kõige alus

Alustasin eelmisel õppeaastal innustunud uue õpetajana koolis tööd. Valmistasin suure rõõmuga tunde ette, kujutledes vaimusilmas, kui põnev ja äge saab homne päev olema – kõik läheb ju täpselt nii nagu tunnikavas kirjas. Krahh! Reaalsus oli hoopis teistsugune. Olin unustanud kõige tähtsama – tund sünnib õpetaja ja õpilaste koostöös. Tunnid võid ette valmistada ühe päevaga, kuid suhete loomine võtab aega ning nõuab tähelepanelikkust, paindlikkust, iseenda jaoks selgeks mõeldud väärtusi ja eesmärke, pühendumist ning mõistmist.

Algus oli raske! Õpilased panid mind nii mõneski tunnis proovile. Mõni marakratt keeldus kaasa töötamast. Tuli ette tunde, kus õpilased kiskusid omavahel tüli, mindki on üks korda “sinna sooja kohta” saadetud. Lauad ja toolid on lennanud, tunnitööd on saatnud ropud laulud.

Tähtis on mitte unustada seda innustunud ja rõõmsat algajat õpetajat, kes vaimustusega mõtles, mida põnevat järgmises tunnis teha! Poolteist aastat on möödas ning ütlen julgelt, et mul on mu õpilastega head suhted. Õpilased on need, kes teevad minu töö väärtuslikuks!

Jah, tõusen iga hommik kell 6.00, et jõuda õigeks ajaks tööle. Mõni päev on tunne, et tänaseks mul küll energiat ei jätku, väsimus on nii suur! Istun uneledes rongis ning proovin tööpäeva alguseks jõudu koguda. Siis aga juhtub midagi ootamatut. Minu kõrval seisab seesama õpilane, kes mind eelmisel aastal “sooja kohta” saatis ja laua lendama pani: “Tere, õpetaja! Kas ma tohin Teiega ühineda?” Ühtäkki tunnen, et energia on tagasi ja jälle tuleb meelde, miks ma seda tööd teen!

Iiris
Noored Kooli 4. lend

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga