Riias (I)1 minuti lugemine

Noored Kooli esindusmeeskond külas Stockholmi Kõrgemal Majanduskoolil Riias

Neljapäev (taustastoori):

Neljapäeval jooksin pärast kooli kiiruga marsruuttakso peale, et kodus asjad kokku pakkida ja õigeks ajaks bussijaama jõuda. Nimelt tekkis oktoobrikuu lõpus ambitsioonikas plaan minna SSE Riia korraldatavale sotsiaalettevõtluse ja SSE Riia vilistlaste foorumile. Olen ise SSE Riiast saadud kogemuse tõttu tõsine kooli fänn ja usun põhimõttesse „seltsis segasem“. Seega kutsusin endaga kaasa NK teise lennu aktivisti Sandra. Kuna olen oma sõpradele maininud kui vahva SSE Riia elu välja näeb, ei pidanud ma teda kaua moosima.

 

Taskus palju uhiuusi isiklikke Noored Kooli visiitkaarte, telefonis sõbranna sõbranna number kes lubas meile öömaja pakkuda ja seljakott täis head ja vajalikku asjalikuks ning vahvaks nädalavahetuseks Riias, jõudsimegi kahekesi õnnelikult Riia bussi peale. Väikse kõrvalehüppena suured tänud Eurolines’ile ja Viljole, tänu kellele saime me Riias käia äriklassis ja tasuta.

 

Riias selgus, et meie võõrustajaks on kahekümneaastane väga lõbus ja sotsiaalselt hull (heas mõttes) üliõpilane Laura. Ülikooli kõrvalt ehitab Laura koos sõpradega läti aktivistidele mõttevahetusfoorumit, osaleb punase risti tegevuses ja osaleb läti ajujahil uudse ideegenereerimispõhimõttega. Ja lisaks sellele on ta couchsurfingu liige võttes pidevalt vastu erinevaid rändureid kelleks seekord osutusid siis kaks vahvat õpetajat (ja tema sõber Marcis). Kohale jõudes lahendasime nelja peale ära 6 tassi teed ja ühe suure Kalevi šhokolaadi mille ma külakostiks olin kaasa võtnud ning läksime tuttu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga