“Õpetaja-õpetaja, teeme sõbrapilti ka!”2 minuti lugemine

Vaba nädalat nagu ei oleks olnudki! Esmaspäeval olid lapsed väga rahutud ja täis ülevoolavaid emotsioone, mina olin veidi väsinud, väga kiire ja tegus vaheaeg oli jäänud seljataha.

Nädala ägedaim päev… seekord neljapäev

Nädala tippsündmus oli kindlasti neljapäevane pildistamine. Elevil olid nii õpilased kui ka õpetajad, kõik olid end sel päeval kauniks sättinud ja ülekeskmise rõõmsa olekuga. Enne esimest korda käisid neli õpilast minu käest uurimas, et mis kell ja kuidas see pildistamine ikka on, nende suur ärevus fotografeerimise ees muutis ka mind rahutuks.

Nädala nali sündis samuti neljapäeval. Tahtsime Ivoga teha sõbrapilti ja fotograaf küsib selle peale: „Kas te teete lihtsalt kolleegipilti või te kurameerite ka?“ Saime Ivoga hea kõhutäie naerda.

Tol päeval käisid mind vaatlemas ka Noored Kooli tuutorid Anita ja Kerli, ilmselt lisas ka nende kohalolu mu olekusse veidi särinat. Tundub, et olen oma õpetamisega laskunud mugavustsooni, kipun tegema asju, mis juba toimivad ja muutuvad igavaks, rutiinseks. Pean end veidi äratama ja ei tohi unustada, et ma teen seda tööd laste pärast, mitte selleks, et mul mugav oleks. Põnev tõdemus oli ka see, et minu viienda klassi poiss hammustas läbi selle, et vaatlejad käivad hindamas mind mitte neid. Ta küll ei saanud päris täpselt aru, miks see vajalik on, aga oli väga õnnelik, et selle väga nuputas.

Päeva lõpuks olin näljane ja väsinud, aga olukorra päästis viienda klassi piiga, kes mind küpsistega turgutas. Nad on mul lihtsalt nii nunnud!

Töö ainult koolis

Sel nädalal suutsin viia end sellele tasemele, et tegin tööd ainult koolis, koju tööd kaasa ei võtnud.

Tagasi vaadates saan öelda, et tegelikult ajalist kokkuhoidu ei ole. Koolis ikka astub klassi vahepeal mõni õpilane või kolleeg, et jagada päevamuljeid või lihtsalt uitmõtteid – nii see aeg lendaski pärast tunde, aga järgmise päeva tunnid said ka selle lisategevuse kõrvalt ettevalmistatud! Kodus jällegi ma ilmselt tegelen samuti paralleelselt muude asjadega ja ei suuda aega väga otstarbekalt kasutada. Parim võimalik lahendus puudub, tuleb toimida vastavalt vajadusele.

Mõned seosetud faktid:

  • Minu kuuenda klassi tunde käib kaks nädalat vaatlemas praktikant Teele.
  • Mul on nüüd klassis projektor.
  • Kolm kuuenda klassi poissi lisasid mind Skype’is sõbraks.
  • Olen nüüd suurlinnadaam, kolisin Keilast Tallinnasse.
6. lennu Laura-Liisa
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga