Need küsimused?1 minuti lugemine

Tänaseks päevaks olen ma olnud õpetaja täpselt kaks kuud ja kaheksa päeva. Selle ajaga olen ma õppinud enda ja laste kohta väga palju. Näiteks tundi ette valmistades tundub kõik nii lihtne ja loogiline. Klassis tahvli ees seistes aga vaatavad mind 18 last ning neil on miljon küsimust: “Miks tekib leivale hallitus? Kas ükssarvik on päris loom? Mis häält teeb öökull? Mis on tekstülesanne?”

Järsku ma mõistan, et paljud neist kuulevad mõningaid sõnu esimest korda. Siis tekib mul endal miljon küsimust: “Kuidas kaasata kõiki lapsi? Kuidas õpetada tekstülesandeid lahendama? Kuidas olla võrdselt olemas 18 lapse jaoks? Kuidas ja kust leian mina kõikidele küsimustele vastuse?” Lähen koju ja valmistan järgmiseks  päevaks tunnid ette nii hästi ja laste jaoks lihtsalt, kui suudan. Uus päev läheb käima sama ringiga.

Päev õpetajana möödub lennates. Emotsioone on sama palju, kui on küsimusi minul ja lastel. Tuleb reedene koolituspäev ja mina saan oma küsimustele vastused. Loodan, et saadud vastused aitavad vastata ka laste küsimustele.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga