Muljeid neljandalt Arvamusfestivalilt2 minuti lugemine

Reede, 12. augusti hommik oli imeline, kui startisime heade lennukaaslaste Oskari ja Kristiniga Olümpia eest suunaga Paidesse. Päike paistis ja tuju oli ülev. Äsja oli läbi saanud meie aprillis alustatud tsükliline ettevalmistuskoolitus ning tegu oli nagu pingelangus-boonus-üritusele sõiduga.

Teadupärast pakub Arvamusfestival huvitavat pea igale maitsele. Seda nii vaimutoidu kui kulinaarses mõttes. Menüüs on nii palju põnevat, et paratamatult tuleb teha valikuid.
Mina otsustasin osa saada Araabia maade elu arutelul arengukoostöö ja välispoliitika alal, kus mõtteid vahetasid mitmekülgse araabiamaade kogemusega Kristi Ockba, Peeter Raudsik, Helga Kalm ja Vladimir Sazonov.
Õhtu kulmineerus ilmselt ühe oodatuima ja suurima kuulajate arvuga debatiga, mille korraldas ERR. Nimelt olid vastamisi presidendikandidaadid ning arutelu juhtis Mihkel Kärmas.

Aga lähemalt tahan rääkida hoopis ühest pärastlõunal toimunud üritusest, mis puudutas otseselt ka mitmeid Noored Kooli programmiga seotud inimesi.
Nimelt korraldasid Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Heateo SA Nupukate lahenduste konkurssi, mille võitja valisid kohapeal välja pealtvaatajad. Oma uuendustlikku ja sotsiaalse mõõtmega projekti tutvustasid kuus osalejat:
1. Rahvusvaheline Maja, kes soovib tekitada kohtumispaiga kohalike ja sisserännanute vahel;
2. Topsiring, kes pakub toitlustajatele korduvkasutatavate joogitopside näol keskkonnasäästlikku alternatiivi ühekordsete plasttopside asemel;
3. Rehabilitatsiooni Keskus, mis keskendub uimastisõltuvusega noortele;

ja siis kolm projekti, mis on, nagu lubatud, seotud suuremal või vähemal määral Noored Kooli inimestega:

4. Kalamaja Avatud Kool, mis avab k.a. sügisel uksed huvikoolina ning plaanib 2017. aasta septembrist alustada esimeste klassidega kogukonna põhikoolina, pakkudes erisusena eesti-vene-inglise keelset keelekümblust ja kohalikku kogukonda kaasavat projektõpet. Vt lähemalt: http://avatudkool.ee/
5. Vaikuseminutid. Programm, mis põhineb parimatel maailma praktikatel ning mille eesmärgiks on viia õpilasteni tähelepanu ja meelerahu harjutused, mis aitavad luua hea keskkonna õppetööks, meelerahuks ja paremaks enesetundeks. Vt lähemalt: http://vaikuseminutid.ee/
6. Tagasi Kooli karjääriõpetuse ja ettevõtlikkuse valikkursus, mille viivad läbi peamiselt õpilased ise, kaasates külalisõpetajaid. Kursus hõlmab tegevusi, mis aitavad noortel töömaailma tundma õppida ja ühtlasi arendada oma organiseerimisoskuseid. Vt lähemalt: https://tagasikooli.ee/teoksil/karjaariopetus/

Pealtvaatajate hääletuse võitis küll Rehabilitatsiooni Keskus, kuid selline minikonkurss andis hea võimaluse kõigile osalejatele oma tegevuse tutvustamiseks. Soovin kõigile oma ettevõtmistes edu ja tuult tiibadesse!
Minu jaoks piirdus selle aasta Arvamusfestival küll ühe päevaga, kuid mõtteid ja ideid, mida kaasa sain, jagub veel pikaks ajaks. Plaanin järgmisel aastal samuti osaleda ning teeksin siinkohal ettepaneku, et võiksime Noored Kooli seltskonnaga mõelda ühisele õhtuveetmiskohale esimese päeva õhtul, et värskelt muljeid vahetada ja mõnusalt üheskoos õhtut veeta.

Praegu aga nautige veel suve, kuniks saab!:)

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga