Mina? Õpetaja?!2 minuti lugemine

Jah. See on nüüd käes! Ma olen õpetaja! Viimaks! Tükk aega pärast Noored Kooli programmiga liitumist olen viimaks saanud näha ja õpetada pärisõpilasi ning veenduda, et olen õiges kohas. Oh, see ei ole lihtne – õhtuti (öösiti – toim.) järgmise päeva tunde planeerides kipub aju kokku jooksma ning pealkirjad uudisteportaalides võtavad öö kulgedes silme ees üha omapärasemaid vorme. „Kolmapäeva öösel varastati Veerenni tänav.“ tundub isegi võimalik…

Mõtteid on palju, aga samas liiga vähe – häid ideid, kuidas tunde üles ehitada ning õpilastele põnevaks muuta ei ole kunagi piisavalt. Suur osa ajast kulubki erinevate meetodite avastamisele, genereerimisele, välja valimisele ning struktureerimisele. Hetkel kipuvad mõtted peas üsna sihitult ja süsteemitult seiklema, mistõttu nende üles leidmine ja õigesse kohta asetamine selles keerulises õpetamispusles võtab meeletult aega. Ent see on samas ka nii meeletult põnev!

Kuulata oma lennukaaslaste edu- ja edutuslugusid, õppida enda ja teiste vigadest, näha, kuidas sinu poolt valitud meetodid töötavad või ei tööta, leida ja proovida üha uusi asju, aga ka istuda omaette ja nautida lühikest, ent minu jaoks nii olulist sisekaemust – Viimsi suvekool rokib sajaga meil sokid jalast! Ei ole tekkinud isegi väikest, imepisikest kahtlust, et äkki ma ikkagi ei ole õiges kohas… Olen üha enam veendunud, et ma tõesti tahan seda teha!

Iga päev ma näen ja kogen, et õpetajatöö on raske, ja meil saab olema veelgi raskem, aga ma näen ka, et sellel on oma võlud – ja need võlud korvavad kõik raskused, ajutine meeleheide asendub kiiresti optimismi ja positiivsusega. Minu usk maailmaparandamise, sh ka koolimaailma parandamise võimalikusesse ei ole mitte kuhugi kadunud! Selle usu püsimises mängib suurt rolli ka meie meeletult meeletu 6. lend – aitäh, et te olemas olete, et me oma muresid ja rõõmusid teineteisega jagame, et me iga päev ideid ning emotsioone vahetame, et me hoiame teineteise vaimu värske ja positiivse ka hetkedel, kus päike juba tõusma kipub, ent meie voodid alles hüljatult päevatekkide all nukrutsevad.

Me muudame maailma paremaks!

P.S. Koolipiim on üks väga hea asi! *lürps!*

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga