Kuidas kaasata noori teadlasi / üliõpilasi kooli tegemistesse?1 minuti lugemine

Laste ja noorte looduslaager. Foto autor: Mattias Veeremets.

Talveakadeemial viisin läbi alternatiivsete ideede sessiooni teemal “jaga oma ajusid!” Minu suureks rõõmuks osales palju väga ägedaid noori, kes jagasid minuga lahkelt oma ajusid. Teema püstitus oli iseenesest lihtne – kuidas tuua noori loodusteadlasi ja üliõpilasi kooliga paremasse kontakti?

* Uurimistööde juhendamine – see on mu isiklik palve, aga päriselt: õpetajad on ülekoormatud, tudengitest juhendajaid oodatakse avasüli!

* Magistritaseme üliõpilastele suunatud uurimistööde juhendamise kursuste korraldamine – ei tea, et praegu keegi korraldaks midagi sellist ehkki Tartu keskkonnahariduskeskused korraldavad midagi taolist.

* Keskkonnaharidusekeskused: seal vabatahtlikuna või alaliselt töötamine ja huvihariduse ning haridusprogrammide läbiviimine

* Huvikoolides töötamine, huviringid ülikoolide juures

* Külalistundide andmine; Tagasi Kooli andmebaasi kaudu õpetajate leidmine

* Noorteprojektide juhendamine (nt. Euroopa Noorte projektid)

* Foorumteatri sarnased teatriprojektid vanema generatsiooni pedagoogidele ja loodusteaduste üliõpilastele, et teineteiselt õppida.

* Noortelaagrites töötubade juhendamine või kasvatajaks olemine

* KIVA ja lastekaitse liidu kiusamisvaba lastead, Lapse hääl jmt projektid

…last but not least: õpetada osalise või täiskoormusega koolis. Anda gümnaasiumi valikkursuseid või pühenduda põhjalikumalt.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga