Ja olengi õpetaja…!4 minuti lugemine

Tänaseks on esimene kuu esimesest kooliaasta esimesest veerandist läbi.

Õpetanud lapsi olen tänaseks 4 nädalat, kuid õpetaja juba tegelikult 5 nädalat.

Peaks vist alustama päris algusest! Ehk 26.september, kui oli mu kõige esimene tööpäev! Haabersti Vene Gümnaasium, esimene korrus ja klassiruum 104. Ega esimesel päeval eriti klassis ei jõudnudki olla. Oli vaja joosta mööda koolimaja, tutvuda ruumide ja inimestega. Natukene sai aga klassiruumist välja visatud eelmise(eelmiste) õpetaja asjad, mida ma ei vajanud ja tundus, et ka keegi teine neid ei vajanud. Õhtud kodus möödusid muudkui lõigates, kleepides ja värvides, et oleks klass rõõmsameelne ja vähemalt minu arvates vahva:)

Ja siis, 29.september, õppenõukogu, praktiliselt 3 tundi. Ja mis kõige parem- VENE KEELES. See on üks asi, mis vene koolis töötades on raske- ma ei oska vene keelt ja enamik õpetajad ei oska eesti keelt. Seepärast arvutimehe ja mõndade õpetajatega suhtleme hoopis inglise keeles. Kui juba multikultuur, siis ikka kogu raha eest:) Aga muidu on kollektiiv äärmiselt toetav ja tore. Mulle meeldib! Esimesel tööpäeval kutsutigi mind kohe “laborisse” teed jooma, kus käivad esimese korruse õpetajad vabal ajal istumas (praktika on aga näinud, et kooliaasta sees seal keegi teed joomas ei käi). Mis meeldiv üllatus ja kohe kultuuriline õppimine- tee peab olema kindlasti must, sisse pane kindlasti moosi, moosi pane ka küpsisele ja leivale. Kindlasti ei tohiks teelaualt puududa ka suitsuvorst ega hapukurk ja väga-väga palju positiivsust! Mind viidi kohe kurssi, kellega tasub suhelda, kes on hull ning kelle poole pole mõtet üldse pöörduda. Ma olen nendele esimese klassi õpetajatele väga tänulik, aitab palju koolis toime tulla.

Aga tööd enne esimest septembrit oli hullupööra palju. Paberimajandus, lastevanemate koosoleku ettevalmistus, klassi kordaseadmine jne jne jne.

Kuna olen klassiõpetaja, siis tähendab see lisaks aine õpetamisele (lastele võõras keeles) tegelen ka klassijuhatamisega. Niisiis oligi minu elu esimene lastevanematekoosolek 29.08. See kestis 2,5h. Kuna ma vene keelt ei oska, siis palusin esimesel korral tõlgina appi direktori. Oi, kui hea direktor meil on! Oleks vaid kõikides koolis nõnda mõistev ja tore inimene eesotsas, oleks nii mõnedki koolid teistsugusemad. Igatahes, sain mina teada, millised on lapsevanemad ja nemad said teada, kes mina olen. Minul oli nendest küll pigem positiivne mulje. Ei tea, kuidas ma neile mõjusin! Tundub, et hästi, sest pidevalt nad suhtlevad ja tahavad kuulda, kuidas MEIL koolis läheb!

Esimene september oli pidupäev! Oi,oi,oi kui palju lilli. Kahe suure kotitäie lilledega tulin koju ja veel bussiga… Mulle tundus, et terve buss oli mind ja mu lilli täis. Nii hea meel oli! Mis mind aga vene kooli aktuse puhul üllatas, oli see, et esimese klassi juntsud saadeti lavale, kus nad pidid laulma mingit kooli laulu (ma ei saanud aru muust sõnast kui kool:D) ja keegi neist luges isegi luuletust. No minu lapsed seisid küll seal täitsa niisama, käed taskus ja pilgud jooksmas üle saalis istuvate vanemate. Aktusele järgnes klassijuhatajatund, kus otsustasin 15min olla lastega omaette, et nendega tuttavaks saada ja vanemad saatsin keelekümbluskeskuse esindajate Natalia Reppo ja Maire Kebbinau juurde koosolekule, kus nad said vastused oma küsimustele- kuidas küll vene keelt kõnelev laps saab eesti keeles rääkivast õpetajast aru ja midagi õpib ka veel;) Teate, see on tegelikult ka ikka hullult raske ja keeruline ülesanne aga uskuge mind, seda väärt!

Kuigi meil on probleeme tunnis käitumisega, sööklas söömisega ja laulu tunnis laulmisega, on need esimese klassi lapsed siiski nii armsad ja vahvad! Iga päev saab naerda. Mõnikord tahaks ikka krr…. ja rääkida vene keeles, sest see oleks palju lihtsam, aga EI! Kui eesti keeles, siis eesti keeles lõpuni välja.

Mina ütleks küll, et uued kandideerijad, kui on võimalus võtta vastus väljakutse, et õpetada vene koolis keelekümblusklassis, siis võtke vastu! Kui Noored Kooli niikuinii on midagi muud ja vägevamat, kui lihtsalt koolis õpetamine, siis keelekümblus on Noored Kooli omast veel omamoodi! Toetus ja ettevalmistus keelekümbluskeskuse poolt on super! Hästi palju oli mulle kasuks.

Aga, mida ma oskan veel vene koolis õpetamise kohta ütelda- lapsed on siirad, nad on vahetud ja elavamad! Õpetajat austatakse väga! Kolleegid on igat pidi toetavad ja õhkkond on mõnus ning mis peamine, google translate saab teie suurimaks sõbraks! Aaa ja veel see, et õpetajate toas on SUUR mõnus nurgadiivan ja väga SUUR akvaarium, kus on 5 SUURT kala. Lahe on hommikuti paljundama minnes vaadata, kuidas 2 kuldkala omavahel kurameerivad ja teised (kelle nimetust ma ei tea) sind läbi klaasi uudistavad!

Õpetaja amet on raske. Mingit meelakkumist (vähemalt esimesel aastal) ei ole! Tõsine ja tugev töö, töö, töö! Aga ärge kartke- edasi saab minna vaid lihtsamaks ja veelgi lõbusamaks:) Lisaks on teil oma lend, nagu minul on 5.lend!

Kohtumiseni, kallistused ja jõudu tööle meile!!!

Kristel

Haabersti Vene Gümnaasium, keelekümblusklassi klassiõpetaja

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga