Ettevalmistuskoolituse esimesed kaks nädalat

Ettevalmistuskoolituse esimesed kaks nädalat – tunne nagu Ameerika mägedel1 minuti lugemine

DSC_0637

Ettevalmistuskoolituse esimesed kaks nädalat – tunne nagu Ameerika mägedel

Eelmise nädalaga sai läbi 9.lennu ettevalmistuskoolituse esimene kahenädalalane õppetsükkel. Läbi tiheda ja kontsentreeritud koolituse oleme saanud tuttavaks terve rea teadmistega nagu uued lühendid (LAK –õpe, RÕK, SMART, NLP), peamised õpetamisprotsessid (eesmärgistamine, õpikeskkonna loomine, tulemuste jälgimine ja tagasisidestamine, planeerimine jne) erinevad õpikäsitlused jne aga ka paljude Noored Kooli meeskonnaliikmete ja vilistlastega, kes on meile sellel põneval teel õpetajateks ja tuutoriteks. Väga eredalt jäi meelde külalisõpetaja Sara Butler USA-st, kelle õpetamismeetodid ja tunni ettevalmistusoskus jätsid minusse sügava mulje ja eesmärgi saada kunagi sama heaks õpetajaks kui tema. Põnevust ja elevust tekitasid nii kollaste mütside aktsioon, arvukad grupitööd oma lennukaaslastega kui ka tunniandmisteater.

Kui ettevalmistuskoolituse ühel hetkel oli tunne, et ei tea ega oska mitte midagi siis järgmisel hetkel valati meid üle terve rea tööriistade, teadmiste, põhimõtete ja nippidega, mis kõik aitavad meil saada headeks õpetajateks. Sellest eufooriast aga äratas järgmisel hetkel suur tõdemus, et kuidas ma ikkagi kõike seda oma päris töös rakendada saan, oskan ja suudan.

Kas ja kuidas ettevalmistuskoolituse kahest esimesest nädalast kasu oli, ilmnebki juba nädala pärast Kiviõli Suvekoolis, kus meil kõigil on võimalus õpitut praktikas ellu viia. Ilmselt ei kao selleks ajaks ka see Ameerika mägede tunne, mis ühel hetkel on südantpööritav aga teisel momendil jällegi elevust ja avastusrõõmu pakkuv.

 

Anne

  1. lennu osaleja
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga