Esimesed päevad Vodjal3 minuti lugemine

Niih! Pean piinlikkustundega ütlema, et tegemist on minu esimese sissekandega NK lennuki logiraamatusse. Aga nüüd ongi seda vaja hoolega täita, kui kolmas õhudessant on langevarudega (ja ka ilma) Eestimaa koolide suunas teele kukutatud. Septembri alguses on siis oodata suuremat mürgeldamist ja sissisõda Eesti haridusmaastiku tagalas.

Kukkusin mina pühapäeva pärastlõunal Vodja kanti kus ootas mind ees täiesti lage korter (eelmine üürnik viimase kui nagi ka seinalt maha kruvinud). Esimese asjana pühkisin põranda, pesin aknad ning vedasin oma kirjutuslaua, madratsi, riided, jootekolbi, voltmeetri ja muu nänni tuppa, ja nii oligi. Ütlen ausalt, et 30ruudust tuba pole lihtne asjadega täita J.

Esmaspäevase hommikukohvi ajal astus tuppa naaber, kooli kokk Joel, kes (ilmselt ajendatuna minu kodukootud külmutuskapi nägemisest – kilekott akna taga) andis teada, et kooli garaazis on üks täitsa korralik isend. Hiljem sai see sealt koos kooli toolide ja pinkidega Taavi (kehaline kasvatus) abil ära toodud. Koolil selle vedamise tarbeks oma kastikas lausa, “rekka” on sellel hellitusnimeks.

Kohvi joodud, suundusin koolimajja pesema, kuna minu korteris pesemisvõimalus paraku puudub. Selleks ajaks, kell oli siis üheksa peal, oli juba õpetajate tuba sagimist täis. Nimelt oli äsja valminud tunniplaan ning see pakkus kõigile palju põnevust. Huvitaval kombel kõigil õpetajatel enamvähem sama koormus, sinna 22 kanti. Nii ka minul, kuna lisaks matemaatikale ja füüsikale annan 8. ja 9. klassile tööõpetust. Multitasker 😉

Ülejäänud päev kulus kõikvõimalikele ettevalmistustele ning märkamatult oli kell juba pool kuus saanud, kui koolimajast lahkusin. Selleks ajaks oli paika pandud perepäeval toimuvad sündmused (18.-19.september), läbi lauldud õpetajate poolt aktusel esitatav laul (klaverisaade minu poolt, kuna muusikaõpetajat polnud kohal), aulasse veetud toolid ja pingid, inventeeritud matemaatika ja füüsika õpikud, üles otsitud kõik puuduolevad töövihikud, korrastatud koduklass ning parandatud üks tahvlivalgusti. Ahjaa, minu klassiks saab siiski 8.klass mitte 9., selles klassis on kokku 6 õpilast, kõik poisid.

Kõigele lisaks õnnestus peale külmutuskapi garaažist leida ka paar lisatooli ja laud minu köögi jaoks.Tegin pildi kah, et oleks ikka näha kui palju köögi ilme muutus selle tagajärjel.

Enne kirjutamisega alustamist panin kärbsepaberid ülesse. Olgugi, et eile õhtul sai hoolikalt kõik kärbsed ära tapetud, ühe va sindrinaha pärast ei saanud ikka pool ööd magada. No praegu on igatahes 7 tükki käes, hinnanguliselt 40% kogu tänasest kaadrist.

Ahjaa, meil on siin naabriga kahe peale üks väike kassipoeg Paul (kuigi minu jaoks tundub ta kahtlaselt emasevõitu olevat), kes tekkis nädal tagasi ei-tea-kust. Igal võimalikul hetkel ronib tuppa ning viis minutit pärast sisenemist turnib ta tõenäoliselt mõne kardina otsas. Praegu elab meil kahe korteri vahel esikus. Hiirelõkse pole vaja üles panna.

Praegu sain teise naabri, Oti (kah kokk), käest wifi paroolid ja ei pea enam köögi aknal kooli netti püüdma.

Asjad kipuvad iseenesest nagu paika loksuma…kärbse-skoor on ka juba kümne kanti tõusnud.

Homme kell 12 on aktus.

Kassitüdruk Paul.

Köök.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga