23.05 ehk 9. lennu esimene koolituspäev3 minuti lugemine

Tunnen, kuidas nari ülemine korrus liigub ja see mind äratabki. No füüsika nii toimibki kui Tauno masti mehemürakas nari alumiselt korralt ennast püsti ajab. Libistan ka ennast alla, et leida elutoast poolunes aga juba istuli olev Kristjan. Poole tunni pärast istume juba köögis ning naudime Tauno kokakunsti tulemusel valminud poissmehe hommikusööki (praemuna, praesink, kurk ja tomat [retsepti küsige Taunolt]) ja arutame Tauno pulmaplaane. Täpselt nii algas minu jaoks 23.05 ehk meie esimene koolituspäev Noored Kooli raames. Millegipärast olen ma kindel, et järgmise kahe aasta jooksul saan ma sellist hommikuidülli kogeda veel ja veel.

Haridus- ja Teadusministeeriumis lennukaaslastega kogunedes oli ruumis tunda sellist sundimatust, mis iseloomustab juba vanu sõpruskondi ja ka jututeemad ning naljade tase olid niivõrd mahedad, et poleks uskunudki, et see seltskond kohtus esimest korda vaevalt 24h varem. Esimese päris koolituspäeva raames viisid Noored Kooli vilistlased Mariann ja Helen meid kurssi vastavalt tööõiguse ning avalikkusega suhtluse osas. Edasi liikusime sööma ning sellel teekonnal sündis õhtuks juba kurikuulsaks saanud #Poisteauto ehk siis mina, Tauno, Geron ja Kristjan suutsime keevitada lühikese autosõidu jooksul sellise hulga mehiselt halba huumorit, et ma sain pisaraid pühkida.

Edasi veetsime ülipõneva koolitusbloki Ekspress Medias, kus Eesti Ekspressi peatoimetaja Allar Tankler valgustas meid Eesti meedia telgitagustest ja kergitas loori arvamusliidriks kujunemise salapärastelt radadelt. Päeva lõpetas eelpraktika kokkuvõtmine Mai Normakuga, mis oli ülimalt mõnus ja motiveeriv. Kuna tegu oli teise pika päevaga, mille vahele jäi poolmagamata öö, siis #Kofeiinilaud saigi reaalsuseks (neljases lauas polnud kedagi, kes poleks tarbinud meeli ergutavaid jooke). Samas oli meeletult huvitav kuulata erinevate osaliste mõtteid eelpraktika osas, sest kogemusi oli väga seinast seina. Olgugi, et pool lendu läbis eelpraktika ühes koolis, ikka leidus mitmeid erinevaid vaatenurki. Üheskoos tõime välja nähtu head ja vead ning saime jagada omi mõtteid ning koos Mai Normakuga need sõbralikus õhkkonnas läbi analüüsida.

Maarjan rühmatööhoosMaarjan grupitööhoos

Ja veel… 9. lennu osalised tunduvad peale kahte päeva ikka ülimalt ägedad inimesed! Meie kogemustepagasid on niivõrd erinevad, et kamba peale suudame vist lahendada ükskõik millise ülesande või mure. Teadsin küll mitmeid lennukaaslasi juba varem, kuid juba peale kahte päeva koos koolitumist, tunnen, et saan pea igat oma lennukaaslast pimesi usalda ning neile toetuda millal iganes mõni tumedam hetk mind murda proovib. Olen meeletult elevil ja ootan juba suve, et nendega koos valmistuda sügisel algavaks suureks väljakutseks.

Olgugi, et antud post sisaldab niivõrd palju vastloodud sõpruskonna sisenalju, tuleb tõdeda, et õppimist täis päev möödus niivõrd kiirelt, et hommikul kell 10 alanud ning 17.30 lõppenud pideva tegutsemise järel vaatasid paljud nõutu näoga, et kas tõesti ongi juba kõik. Hilisemates vestlustes kumab läbi niivõrd suur ootusärevus, et neid noori hakkajaid tuleb vist esimesel Kiviõli koolitusperioodil rihma otsas hoida, et vaesed linnalaagris osalejaid mitte ära ehmatada.

Lisaks on mul selline tunne, et #Liftiselfie võib ikka väga suureks asjaks saada ja senised 3 liftiselfiet võivad väga edumeelseid järgesid saada. Juba ringleb idee 9. lennu ühispildile kuidagi liftid kaasata. Enne selle mõtte teostumist proovime muul viisil teineteise kaamera ette jääda nii palju kui võimalik.

Geroni tulevasi kolleege harimas erinevate kükitehnikate osasGeron harimas tulevasi kolleege erinevate kükitehnikate osas

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga