2 päeva vilistlasena2 minuti lugemine

Reedel, 13. juunil toimus 6. lennu lõpupidu, kus 13 6. lennu osalejat said oma tunnistused kätte ja muutusid programmi vilistlasteks. Mina olin nende 13 hulgas. Täna, 2 päeva hiljem, üritan ma reflekteerida, mida see minu jaoks tähendab.

Esiteks, nagu ühel supervisioonil keegi meie lennust mainis, enam EI PEA me suhtlema teineteisega 😀 Küll aga me VÕIME, kui me TAHAME. Ja mul on väga hea meel tunnistada, et mina tahan näha neid imelisi inimesi ja rohkemgi veel, ma olen nendega juba vilistlase staatusel vabatahtlikult suhelnud! 😉 Ja alles pärast lõpupidu olen ma aru saanud, et oleme kasvanud sõpradeks, nagu minu soov programmi alguses oligi. Aitäh teile, kallid!

Teiseks, programmi lõpetamine tähendab seda, et meil avaneb võimalus valida endale uued väljakutsed. Meie lennust jääb minu arvutuste kohaselt kas või mõneks ajaks kooli lausa 8 inimest! Mõni vahetab kooli või lausa riiki, aga jääb õpetama, ning isiklikult mina tunnen selle üle väga hea meelt. Samas avanevad meile ka teised põnevad võimalused. Tean, et mitmed jätkavad oma haridusteed erinevates valdkondades, mõned tegelevad pereeluga, mõned jätkavad oma karjääri mujal ja paljud kombineerivad erinevaid väljakutseid ja loodetavasti saavad ka sellega edukalt hakkama.

Ja kolmandaks, annab programmi lõpetamine uhkuse tunde. Saab öelda või lausa hõisata: “Näe, tegingi ära!.. Sain hakkama kõigega: valikuprotsessi, ettevalmistuskoolituse, planeerimise, koolituste, eksamite, kodutööde, kokkuleppete tegemise, klassiruumi haldamise, juhiste andmise, gruppideks jagamise, suhete väljaselgitamise, õigete piltide valimise, stiilipidudeks riietumise, visiooni loomise, eneseanalüüsi, materjali selgetamise, kujundavalt hindamise, tagasiside andmise, tagasiside saamise, konfliktide lahendamise, aktiivselt kuulamise, reflekteerimise, loovalt mõtlemise, mugavustsoonist väljumise, küsimuste vastamise ning maailmaparandamisega (alustasin küll sellega)!”  See tunne on võimas. Ja selle tunne eest tahan tänada NOORED KOOLI.

Aitäh sellise võimaluse eest!

 Viktoria, 6. lend

Noored Kooli programmi vilistlane

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga